Smart City a optimalizace krabic …

Kolega, s kterým jsme pracoval v Hong Kongu a který měl na starosti UX a UI nastoupil v březnu letošního roku do firmy v UK, která se zabývá technologiemi pro smart city. Po zkušenosti, kterou jsem prožil s místím optimalizátorem krabic, mne může jen mrzet, že koncept chytrého vozu a komunikace s ním zůstal pouze na papíře. Ostatně jak je zde dobrým zvykem. Tahle země je v Ukrajinizaci nedostižná. Žvaněním a optimalizací krabic se chytrá města nestanou realitou.

Juraj Atlas, Martin Hausenblas a celá ta parta okolo Liftaga jsou pro mne symbolem a hrdiny tohoto oboru. Dali dohromady produkt, řešení, které pomáhá pro dennodenní život. Tomu říkám „SMART“ řešení pro chytré město. Koncepce zástupců optimalizátorů krabic, kde jediný zájem je jak implementovat licence, ruku v ruce se žvanili ze všech podivných úřadů, cítí opět zajímavé dotační okénko pod názvem „Smart city“. Dotace jsou zlo. To co předvádí Krnáčová je na zabavení občanství, bič a bez šátečku adie.

Kolik dotací z EU čerpalo LIFTAGO, ALZA atd. Nula? Takové společnosti je třeba stavět na piedestal. Za mne rozhodně palec nahoru.

Published by Guardian Robot

Velice spokojený konstrukt Mezihoří, který za posledních 16 let, které většinou strávil v zahraničí přišel na to, že všude je vše stejné a nejlepším motorem pro lidské snažení jsou jeho nejbližší.